{WEDDINGS} Roses Silver a Ametyst

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnes je 3. čtvrtek v měsíci a začneme další nový seriál, miluji vytvářet stříbrné šperky a miluji do nich zapracovávat polodrahokamy, nebo spíše lépe řečeno minerály.

Dnes vám proto představím nový stříbrný svatební šperk na zakázku 

"ROSES SILVER"

Celá kolekce obsahuje náhrdelník, náušnice, náramek a 10 kusů pinet do vlasů. 
Barvy byly předem dané díky kytici, kterou nevěsta bude mít ve svůj svatební den:
výrobce kytice paní Lejka, najdete na Fler.cz

Dalším prvkem, který byl předem dán, byly růže, mladá paní se po svatbě bude jmenovat Růžičková :)

V původním návrhu jsem chtěla využít krásné ručně vyřezávané ametystové růže...


Ale nakonec jsme se dohodly, že použijeme bílé růže, doufala jsem, že se mi podaří sehnat růže z křišťálu nebo z bílého korálu, ale bohužel se nepodařilo, takže jsem začala hledat nějakého schopného výrobce šperků s fimo růžemi, který by byl schopný udělat maličké, ale přesto krásné růžičky s dírkou na spodní straně. Podařilo se mi (také na Fler.cz) najít šikovnou prodejkyni, kterou najdete pod nickem Sobieski.
Poslala mi krásné růžičky, přesně podle mých představ a já mohla začít.....příprava materiálu a nářadí

návrh nesmí chybět

krásné růžičky

na stříbrném drátu si udělám nejprve zakončovací kuličku pomocí micropájky

aaa už se nám tady tvoří kulička

přiměřím hotovou konstrukci k návrhu, zda vše sedí jak má

kuk růžička :)

udělám konstrukci na náušnice

hotovo :)

přiměříme i ostatní prvky k návrhu

tak a teď je nutné znečištěné stříbrné prvky očistit ve speciální lázni, smradlavé....necháme povařit

mezi tím si udělám pinetky do vlasů

hotovo, a jdeme zkontrolovat, jestli se nám stříbro vyčistilo

vypadá to dobře

ještě vše umyji v teplé vodě s jarem

opláchnu v čisté vodě a usuším

a začnu se středovou částí náhrdelníku, nejprve podle návrhu napojím na řetízek (potom už by to nešlo) a spojím drátkem jednotlivé prvky konstrukce, pak začnu zdobit korálky a růžičkou

tato část by už byla hotová, ještě je třeba připojit pravou část s řetízkem a vyrobit zapínání
tak a tady je hotové zapínání jako malé srdíčko :)

a dáme se do náušnic, jedna a


a druhá, připravíme konstrukci náramku, stejným způsobem jako předchozí šperky

A takto vypadá hotová souprava :)
Tak, co myslíte, bude se to nevěstě líbit?


A protože jsem měla v plánu použít v setu ametyst (možná příště :)), 
a protože šutříky miluju už od malička, budu vám jednotlivé kamínky postupně představovat...
nejsem žádný mineralog, jen jejich velký fanda, věřím v jejich léčebné účinky, neboť vše kolem nás i my samotní jsme jen různé druhy energie.Anglický název: Amethyste


(Následující obrázky jsem stáhla z Google, zadáním hesla Amethyste)

ametyst s achátem
amestyst s brusem
čínský ametyst
jižní Afrika
Madagaskar
Rusko
Sibiř

Vlastnosti a vzhled:
Od fialové přes levandulovou až po sytou purpurovou, průhledný krystal s hroty, někdy v geodách nebo srostlicích, ve všech velikostech a tvarech, broušený. Ametyst je nejvíce ceněná odrůda křemene, je dichroický, z různých úhlů pohledu je možné pozorovat odstíny fialové spíše dočervena, nebo zase spíše domodra. Ve své nejlepší kvalitě dosahuje tmavé modrofialové barvy. Nepříliš kvalitní ametyst je pro účely šperkařství zpracován tromlováním (obrušováním v bubnu). Velmi vzácný a nejvíce ceněný i ve zlatnictví je sibiřský ametyst, který je tmavě sytě purpurový s odlesky červené i modré. Tvrdost 7, průhledný až průsvitný, vryp bílý, lesk skelný. 

Naleziště:
USA, Velká Británie, Kanada, Brazílie, Mexiko, Rusko, Srí Lanka, Uruguay, východní Afrika, Sibiř, Indie, jeden z nejběžnějších krystalů. 

Léčivé účinky:
Je vnímán jako kámen symbolizující božské uvědomění, má zklidňovat a projasňovat mysl. Je mimořádně mocným kamenem s obrovskou ochrannou silou, brání nositele před psychickými útoky, neboť jejich energii proměňuje v lásku. Dokáže podle potřeby uklidnit i povzbudit. Napomáhá přijímání nových myšlenek, zlepšuje paměť i motivaci. Mírné vibrace ametystu uklidňují a "rozpouštějí" strach, starosti a zlobu a duše se tak může otevřít vyššímu poznání. V jeho fialové barvě se spojuje rudý oheň životní síly, smyslů a činorodosti s modrým světlem čistoty ducha, klidu a nekonečna. Tak tvoří most mezi Zemí a Nebem a umožňuje přístup k novým dimenzím bytí. Pod vlivem ametystu přijímáme snadněji tajemství života, jež jsou samotným rozumem nepostižitelná. 
Přiřazuje se mu čtvrtek, astrologicky odpovídá Jupiteru v harmonickém aspektu a Venuši v disharmonickém. Vyjasňuje vidění a sny a kromě toho i předpovědi do budoucna, napomáhá intuici a meditaci. Pročišťuje a bystří rozum. 
Má příznivé účinky na různé intoxikace. Lidé ve středověku věřili, že ochraňuje před opilstvím a opojením vůbec. Ve středověku byl také oblíbeným kamenem církevních hodnostářů a bohatých lidí. Omezuje účinky radioaktivního ozáření, pomáhá při cukrovce, padoucnici, usnadňuje porod. Vkládá se také do léčivých krémů, na něž pak přenáší sílu. Vylaďuje systém žláz s vnitřní sekrecí a metabolismus, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Je to skvělý čistič krve, zmenšuje podlitiny, léčí rány a pomáhá odstraňovat otoky, blahodárně působí na střeva, léčí nespavost. 

Fialově levandulový ametyst - je obdařen mimořádně vysokými vibracemi, fialové krystaly se dvěma konci vás naladí na mozkové vlny beta. 

Ananasový ametyst - podněcuje představivost.Šperky s ametystem z mé nabídky:
SILVER AMETHYSTE ROSE NÁUŠNICE, najdete ZDE


Tak a to je pro dnešek vše :)

Mějte se krásně, přeji vám hezký večer!!
Komentáře

OBLÍBENÉ ČLÁNKY