{FOR KIDS} Moje 1. album ;o)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Varování!
Dneska to bude hodně ukecané a dlouhé.
Chci vám totiž představit zbrusu nové album, jaké jsem ještě nikdy nedělala.


MOJE 1. ALBUMKolegyni mé kamarádky se před pár dny narodila holčička. Byla jsem požádána, zda bych pro ni nevytvořila album, něco ve stylu "moje první album", no a znáte mě, já jsem s radostí kývla, protože jsem na něco takového myslela už několik měsíců :).


Požadavek byl, aby barva byla růžová, já jsem k ní přidala ještě jemnou zelenou (aby to nebyla nuda).

Už od prázdnin si připravuji vlastní grafiky textů, které do těchto alb chci použít, shromažďuji různé nápady, zkouším nové techniky, nakupuji materiál a nářadí (hlavně vyřezávací a embosovací šablony do Big Shotu, pořídila jsem si i vázací přístroj od firmy Zutter "Bind - it - All" a různá razítka k dané tématice).

Několik obrázků z příprav (no bordelu - pardon za ten výraz, ale sedí přesně - z vyřezávacích šablon, řezání bylo plno, i na pracovním stole od manžela - ještě, že nebyl doma ;P):
Skvělá písmenková šablona Memory Box, už mám zálusk na další písmenka

Nejprve jsem si promyslela, rozvržení v albu a také, co budu chtít do alba vložit:
tady jsou dekorace ještě nenalepené, hotové je pouze základní album a podkladové papíry
prvotní stylizace přední strany alba
hotové album ještě před úklidem stolu


A tady je výsledek:Výsledné album má 8 kartonových desek ve velikosti 30x20cm (naležato) včetně obalu.
Pomineme-li přední a zadní část, každá vnitřní strana je věnována jednomu tématu k narozenému miminku:Kromě mých autorských grafik obsahuje album také sadu nádherných básní Josefa Václava Sládka, které napsal pro děti. Snažila jsem se vybrat takové básně, které by alespoň trochu navazovaly na dané téma dané strany alba. Maminka s tatínkem tak mohou album využít i jako knížku k předčítání miminku, což mají děti moc rádi - vím z vlastní zkušenosti ;)
Štítky s básněmi mají jednotný vzhled - jednoduché ořezané kartičky se zaoblenými rohy, které je mírně ohnula nahoru, abych vytvořila dojem "ohmatání".První dvojstrana:


První vnitřní strana:

Věnuje se období ještě před narozením, kdy je zde umístěn rámeček na umístění první fotografie ještě v bříšku maminky - ultrazvuková fotografie (na obrázcích je pro ukázku vložena fotografie mé dcery, před předáním bude vyjmuta) rámeček je dělán na míru fotografii, před vložením doporučuji fotografii ořezat na 2mm šíři bílého okraje a celou fotografii ještě pro zpevnění podlepit bílým papírem vyšší gramáže.

U rámečku je grafika "První FOTO ještě v bříšku".

Vedle je štítek s básní, v levém horním rohu je 3D ozdoba - girlanda z barevných srdíček.

V dolní části první strany je ručně vyrobená malá kapsička se srdíčky s grafikou " Moje 1. vlásky". Do kapsičky se vkládá ustřihnutý pramínek prvních vlásků, který se sváže saténovou stuhou, která bude s albem dodána.Druhá strana:

Je zřejmě nejvíce plastická z celého alba, neboť jsem na tento prostor chtěla umístit několik různých údajů,
týkajících se narození miminka.

Je zde růžová kapsa v níž jsou vloženy dvě karty s grafikami "Moje ručičky" a "Moje nožičky".
Na tyto karty tatínek a maminka otisknou miminku ručičky a nožičky co nejdříve po narození. (BTW: Na tento nápad mě přivedla porodnice v Třinci, kde jsem rodila své děti. Po porodu jsem dostala složenou kartičku s gratulací, datem, časem, váhou a mírou narozeného miminka, seznam všech doktorů a sester, kteří byli přítomni porodu a také otištěnou nožičku miminka).

Dále je v této kapse také tzv. Tag - visačka, oválná s embosovaným rubem a s předtištěnými kolonkami pro vepsání údajů o miminku: tečkovaný řádek je určen pro místo narození, dále datum, hodina, výška a váha miminka. Tag je připevněn saténovou stuhou a papírovými srdíčky ke stránce alba.
přední strana tagu
zadní strana tagu je embossovaná, vzor je sladěn se vzorem na papíru ;)


Na růžové kapse je asymetricky umístěn kartonek v zelené barvě, na nějž se přilepí fotografie z porodnice, případně fotografie pořízená co nejdříve po porodu.
místo na vlepení fotografie a báseň Ručky

Součástí této strany jsou dvě básně "NOHY" a "RUČKY".


Třetí strana:

Je věnována nejdůležitější osobě (bez diskuze prosím ;)) pro miminko a to mamince.
Strana obsahuje grafiku "Maminka & JÁ",


několik barevných motýlků


a báseň "Matičce" u níž jsou nalepeny dvě letící holubičky odkazující na báseň: "Matičko má milá, moje drahá matko, vy jste jako holub a já holoubátko...."Čtvrtá strana naproti:

Patří druhému nejdůležitějšímu člověku miminka a to tatínkovi :) Spravedlnost musí být!
Grafika "Tatínek & JÁ",


báseň "Pacholátko",

srdíčková 3D girlanda a několik srdíček vpravo dole.
Pátá a šestá strana:

Jsou věnovány tomu nejkrásnějšímu a to prvním úsměvům miminka.
pátá strana
šestá strana

Pátá strana (levá) obsahuje grafiku "První úsměv",

ozdobné 3D květinky a báseň "Sluníčko".


Šestá strana (pravá) obsahuje grafiku s citátem Janusze Korczaka "Když se směje dítě, směje se celý svět", pod grafikou je vyřezaný věneček z větviček s lístky, který skvěle koresponduje se vzorem na zeleném papíru.

V horní části je báseň "Okáč".Sedmá a osmá strana:Sedmá strana:

Je určena těm nejkrásnějším fotografiím miminka. Grafika "Naše zlatíčko",

zdobení 3D srdíčky a báseň "Děťátko".Osmá strana:

Je určena fotografii z prvního koupání. vlevo nahoře je 3D ozdoba "bublinek",


vpravo nahoře báseň "Nikdo neví", pod ní 3D ozdobné květinky

a dole grafika "První koupání".
celá růžová podkladová část je embossovaná (vytlačený vzor) v obdobném vzoru jaký má i zelený papír


Devátá a desátá strana:


Devátá strana:

A máme tady první procházku v kočárku :) Grafika "První procházka",

3D otisky nožiček


a báseň "Na zahradě".Desátá strana:

Ne vždy je miminko dobře naladěno, občas rodiče dohání téměř k šílenství, když pláče několik hodin a rodiče zkouší všechno možné i nemožné a nic nepomáhá...i tohle si zaslouží zvěčnění ;)

Vlevo nahoře je 3D girlanda ze srdíček
tuhle vyřezávací šablonu miluju, je jednoduše geniální, skládá se ze dvou částí, jednu vidíte na fotografii, jsou to pojená srdíčka, druhá část jsou ta samá srdíčka, ale jsou vyřezány samostatně = nespočet možností využití
V zelené části je grafika "Andílek nebo Čertíček?", ozdobená srdíčkem

a báseň "Letní večer" pro uklidnění miminka :)

11. a 12. strana je věnována hraní, neboť právě jimi se miminko učí11. strana je ozdobena grafikou "Zábava bez konce"

vyřezávanou větvičkou a 3D kvítky12. strana je věnována první hračce, která bude s miminkem i spinkat :)

Grafika "Moje 1. hračka",

dole malý 3D zajíček a báseň ukolébavka, nahoře 3D girlanda ze srdíček, tentokrát vodorovně13. a 14. strana (poslední dvoustrana) je věnovaná celé rodině.13. strana  je ozdobena růžovou embossovanou částí, na níž jsou 3D květinky

Dole je grafika s citátem Dante Alighieriho


14. strana (poslední v albu)

V horní části 3D srdíčka

V dolní části grafika "Rodinka pohromadě" a pod ní vyřezané větvičky


Zadní část - obal alba,

s mým "podpisem" a certifikátem 100% originality alba, který zaručuje naprostou originalitu každého vyrobeného alba = nebudou vyrobena 2 stejná alba, vždy budou použity jiné nápady a rozdílné papíry.
U objednání budu potřebovat znát následující informace: jméno miminka, barevnou variantu alba a další relevantní údaje, které budete chtít v albu zpracovat. Je možné do alba umístit i kapsu na CD/DVD z ultrazvuku

Novinkou na všech albech v mé nabídce jsou i ochranné kovové růžky, které budou i na všech ostatních albechUž připravuji i variantu pro chlapečka, album na památku křtu (i v menším formátu), konfirmační album, album ke svatému přijímání, alba pro dvojčata, album "Můj 1. rok" (každá dvojstrana je věnována 2 měsícům života miminka), alba pro prarodiče (mám připraveno více různých autorských grafik, než bylo použito v tomto albu, např. Bráška & Já, Babička & Já,...).

Alba je možné vyrobit i v jiných formátech než tento "standardní" formát - fotografie mohou být nalepeny i lehce zešikma, mohou se překrývat v rozích, což se do tohoto typu alba velmi hodí.

Fotografie do alba lepte pomocí oboustranně nalepovacích čtverečků, určených k lepení fotografií. Celé album je vyrobeno z materiálu archivální kvality, aby bylo zajištěno bezpečí vašich fotografií.Tak a to je vše :)

Pokud byste měli jakékoli dotazy ohledně alba, napište mi ke sem do komentářů pod tímto článkem, abychom měli danou problematiku hezky pohromadě :)


Děkuji, že jste to vydrželi až do konce, bylo toho dneska hodně.

Přeji vám krásný den
Komentáře

Okomentovat

Děkuji za návštěvu a komentář, budu ráda, když se zase zastavíš.

OBLÍBENÉ ČLÁNKY